Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Aktuality z regionu

24 6

Setkání knihovníků 2019

Patnácté setkání knihovnic a knihovníků teplického regionu proběhlo v Kostomlatech pod Milešovkou.

7 1

Využijte možnost převodu knih z fondu výměnných souborů

Získejte zdarma vybrané knihy z fondu výměnných souborů do knihovního fondu vaší obce.

24 9

Knihovník Ústeckého kraje 2018

Soutěž knihovníků vyhrál pan Karel Singer z Háje u Duchcova.

23 4

Setkání knihovníků 2018

Již počtrnácté se sešli knihovníci a knihovnice teplického regionu, tentokrát v Háji u Duchcova.

18 12

Knihovník Ústeckého kraje 2017

Paní Zdena Hlaváčková je první mezi knihovníky Ústeckého kraje.

20 11

Podzimní setkání knihovníků v Teplicích

V listopadu 2017 proběhlo setkání knihovnic a knihovníků teplického regionu.

24 4

Setkání knihovníků 2017

Újezdeček hostil pravidelné setkání neprofesionálních knihovnic a knihovníků teplického regionu.

26 9

Knihovník Ústeckého kraje 2016

Mezi knihovníky Ústeckého kraje 2016 získala druhé místo Ivana Horčicová.

9 5

Setkání knihovníků 2016

Dvanácté setkání knihovnic a knihovníků teplického regionu se uskutečnilo v Křemýži a Ohníči.

9 11

Knihovník Ústeckého kraje 2015

Manželé Bláhovi z Kostomlat pod Milešovkou byli oceněni jako nejlepší knihovníci Ústeckého kraje.

15 4

Setkání knihovníků 2015

Milí knihovníci a knihovnice teplického regionu! Zveme Vás na jedenácté setkání, které se uskuteční v sobotu 16. května 2015 v Chotějovicích a ve Světci.

28 4

Odkazy

Zde si můžete stáhnout odkaz na přihlášení do REKSu.

28 4

Setkání knihovníků 2014

Jubilejní desáté setkání knihovníků teplického regionu se uskutečnilo v Novosedlicích a Proboštově. I letos nám počasí velice přálo. Přestože byl ohlášen déšť, po celou dobu trvání akce bylo krásně a teplo.

4 10

Knihovna roku 2013

Cenu Knihovna roku uděluje ministr kultury. Uděluje se od roku 2003 k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb.

30 5

Setkání knihovníků 2013

Na konci dubna jsme s Vámi, zástupci obecních a místních knihoven, jeli do Rtyně nad Bílinou na deváté setkání neprofesionálních knihovníků. Čekalo nás milé přivítání pana místostarosty Marka Buly a paní knihovnice Jany Hlibové.

11 12

Přání

Děkujeme všem knihovníkům za spolupráci v uplynulém roce a přejeme pohodové prožití adventních dní, krásné Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2013.

21 4

Kontakty

Kontakty na firmu, která distribuje folii na balení knih. Pokud budete chtít, domluvíme se s nimi a přivezou to k nám do RK Teplice. My Vám to pak společně s výměnným fondem zavezeme.

28 2

Pozvánka

Rok se s rokem sešel a máme tu další setkání neprofesionálních knihovníků, které se letos uskuteční v Žalanech v sobotu 16. dubna 2011 od 9 hod.

17 2

Máme málo místa...

Už i na region dolehl problém s nedostatkem místa. Knih každý rok přibývá a my už je nemáme kam dávat. Proto jsme se rozhodli, že fond protřídíme.

20 12

Upozornění

Vzhledem k tomu, že jsme v Regionální knihovně Teplice tento víkend spustili nový server, nefungují stávající odkazy na otevření programu REKS.

4 10

Vyhlášení cen "Knihovna roku 2010"

Ve čtvrtek 30. září 2010 byla udělena cena Ministerstva kultury ČR "Knihovna roku 2010". Knihovnou roku 2010 v kategorii "základní knihovna" se stala Obecní knihovna v Petrůvkách z kraje Vysočina vedená Ing. Janou Krejčí.

2 9

Knihovna roku 2010

Cena "Knihovna roku" se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb.

1 9

Prázdniny v regionu

Tak prázdniny máme za sebou. Pro někoho „bohužel“, pro jiné „bohudík“. Přestože se všichni, kteří pracují na regionu, vystřídali na dovolených, udělal se přes prázdniny velký kus práce.

30 4

Setkání v Měrunicích

V dubnu proběhlo již tradiční setkání neprofesionálních knihovníků místních (obecních, městských) knihoven. Tentokrát se uskutečnilo v Místní knihovně v Měrunicích.

5 1

REKS i v Hostomicích!

Do neustále se rozrůstající rodiny obecních knihoven teplického regionu, které již disponují knihovnickým programem Clavius REKS, přibyla v pondělí 4. ledna 2010 i Místní knihovna v Hostomicích.

29 12

Ach, ty webovky...

V poslední době se přece jen podařilo díky našim kolegyním a kolegům zařídit odkaz na svou knihovnu na webových stránkách obecních úřadů, či dokonce mít webové stránky knihovny.

16 7

Sigly

Nová informace: níže uvedeným knihovnám teplického regionu byly právě přiděleny tyto sigly: Hostomice TPG 515, Ohníč TPG 519, Rtyně TPG 520, Modlany TPG 517, Křemýž TPG 516, Novosedlice TPG 518.

16 2

Časopisy s kódy

Od ledna 2009 jsou časopisy, které jsou půjčovány obecním (místním, městským) knihovnám teplického regionu z výměnného fondu, nově opatřovány kódy knihovnického systému Clavius a jejich výpůjčky evidovány v Regionální knihovně Teplice stejným způsobem jako u knih.

23 1

Přijeďte, rádi Vás uvidíme, ale napřed zavolejte!

Při výměně knih a časopisů z výměnného fondu Regionální knihovny v Teplicích doporučujeme všem kolegyním a kolegům, aby při jízdě vlastním dopravním prostředkem využili pro parkování a transport nákladu dvůr v zadním traktu knihovny (který je ovšem chráněn masivní železnou branou, jež se musí otevřít).