Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Mediatéka

Mediatéku najdete v přízemí budovy. Fond oddělení zahrnuje tisíce titulů na různých nosičích, hudebniny, knihy a časopisy

Výpůjční doba
úterý:    13.00–16.00 hod.
středa:  13.00–18.00 hod.  
čtvrtek: 10.00–12.00 a 13.00–18.00 hod.

telefon: + 420 417 533 564
e-mail: mediateka@knihovna-teplice.cz

Do mediatéky se může přihlásit občan s platným občanským průkazem starší 15 let. Zápisné s platností na tři měsíce činí 100 Kč. Podrobnější podmínky půjčování a ceník v hudebním oddělení se dočtete níže.

Základní registrace 100,00 Kč (na tři měsíce)
Lázenští hosté 20,00 Kč (šestitýdenní platnost)

Půjčujeme CD, DVD, Blu-ray, magnetofonové kazety, gramofonové desky, hudebniny (noty), knihy a časopisy s hudební tématikou. Na hudebních nosičích je k dispozici hudba různých žánrů, popová i klasická, mluvené slovo pro děti i dospělé. Již několik let obohacujeme naši nabídku též filmy na DVD nebo i na BD. Všechny nosiče, knihy i časopisy se půjčují zdarma. Podrobnější podmínky půjčování se dozvíte při návštěvě oddělení.


K dispozici je příruční knihovna s encyklopediemi a archiv článků o hudebních osobnostech minulosti i současnosti. Pomůže zejména k přípravě referátů, seminárních prací atp. Můžete přijít odpočinout při hudbě nebo ji studovat. V oddělení jsou poslechová místa se sluchátky, přehráváme z CD a gramodesek, nově také hudební DVD a Blu-ray.

Pro studijní účely mají čtenáři možnost využít též jeden počítač s možností připojení k internetu. V oddělení je k dispozici též digitální piano Yamaha.

Několik odkazů vám pomůže rychleji najít např. CD s vánoční tematikou, mluvené slovo v angličtině na CD nebo seznam hudebních DVD s operami a balety, která sice nemůžeme půjčovat domů z důvodů omezení autorskými právy, ale můžete si je zhlédnout na přehrávači v mediatéce. K tomuto účelu je v hudebním oddělení připraveno jedno poslechové místo s Blu-ray přehrávačem, LED TV a sluchátky. Přijďte si do  posluchárny mediatéky zhlédnout a poslechnout některé z představení velkých operních domů.

Již několik let je možné poslouchat hudbu online prostřednictvím jedné z největších hudebních databází Naxos Library Music.