Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje prohlášení o přístupnosti webových stránek knihovna-teplice.cz, popis používaných formátů a kontakt na správce webu.

Webová prezentace Regionální knihovny Teplice je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti metodik Blind friendly web, WCAG 2.0 a vyhlášky č. 64/2008 Sb..

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk HTML 5, pro popis vizuální prezentace se využívá technologie kaskádových stylů CSS. Všechny stránky lze zobrazit v textovém režimu, který postrádá veškeré grafické ovládací prvky. Pro funkčnost stránek není zapotřebí podpora JavaScriptu. Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí Váš prohlížeč.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Všechny odkazy jsou v textu vyznačeny podtržením, výjimku tvoří texty navigace, které jsou zřetelně odděleny od obsahu sdělení.

Informace prezentované v jiných formátech

Na těchto webových stránkách se nachází také odkazy na dokumenty, dostupné v jiné než hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na takové dokumenty jsou v textu doplněny informací o formátu a datové velikosti.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, XLS, PPT – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF – dokáže zobrazit ai editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány.

Kontakt na správce webu

Tvůrcem tohoto webu je společnost Ready2Experience s.r.o.. Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání těchto webových stránek, můžete poslat na adresu podpora@r2e.cz.