Výstava v Seumeho kapli: Pavel Flaška - Kresby a akvarely

Výstava v Seumeho kapli: Pavel Flaška - Kresby a akvarely Srdečně zveme ke zhlédnutí výstavy Pavla Flašky

Několik slov autora:
„Rád o sobě říkám, že jsem pražská náplava. Do Prahy jsem přišel ze Šumavy před čtyřiceti lety a okamžitě na mě zapůsobila pražská architektura, omšelé činžáky či tajemná zákoutí Karlína nebo Smíchova, které jsem se snažil zachytit ve svých kresbách. Protože porevoluční doba změnila tvář Prahy, zejména některých jejích částí, staly se z kreseb dokumenty, jak tyto čtvrti vypadaly kdysi. Ve své tvorbě se soustřeďuji zejména na pražské ulice a domy, církevní památky, mosty či zapadlá zákoutí a dvorky. Používám převážně kresbu uhlem, tužkou nebo inkoustem doplněnou akvarelovou malbou, markerem nebo prašným pastelem. Na tuto výstavu jsem vybral několik kreseb či akvarelem kolorovaných kreseb z období posledních dvou let. Většinou jde o pražské náměty, ale najdou se zde i kresby z dalších koutů naší vlasti, z evropských měst nebo ze Spojených států. Všechny vystavené kresby a malby vznikaly živě v plenéru, ať už za třicetistupňového vedra či v rukavicích v osmi pod nulou, protože zásadně odmítám práci podle fotografie.“

Facebookový profil autora:

KDY: 2. 8. – 27. 8. 2022 / út–so / 14.00–17.00 / vstup volný
KDE: Seumeho kaple, Lípová ul. naproti knihovně
Vstup volný
Plakát k výstavě v jpg ke stažení ZDE