Výstava v galerii na schodech

Výstava v galerii na schodech Kresby a ukázky pyrografických prací na dřevě

Na schodišti v hlavní budově teplické knihovny lze zhlédnout výstavu Jaroslava Lančariče, 49letého teplického rodáka, kterému je kreslení celoživotním koníčkem. O vystavované tvorbě sám říká:
"Spatřit můžete především dřevěné placky, na které jsem ztvárnil hrady uměleckou technikou zvanou pyrografie, to je technika zdobení dřeva (či kůže) vypalováním pomocí horkých předmětů. Já používám různé hroty na vypalovačce. Volbou hrotu, jeho teploty, náklonu a doby kontaktu s materiálem lze dosáhnou mnoha odstínů a efektů. Dále Vám představuji své kresby na čtvrtce či uměleckém kartonu, kreslené především pentilkou či grafitovou tužkou. Přeji příjemný zážitek a těším se na Vaše reakce, které můžete zapsat do pamětního sešitu. Ten naleznete v oddělení pro dospělé čtenáře. Děkuji za Vaši přízeň. Váš Jarda"

Jaroslav Lančarič – kresby a pyrografické práce na dřevě
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, hlavní schodiště budovy