Výstava v galerii na schodech

Výstava v galerii na schodech Srdečně zveme ke zhlédnutí nové výstavy v prostorách budovy teplické knihovny v Lípové ulici

K prohlídce teplických zákoutí Vás zve výstava výtvarníka Milana Kreitzera.
Autor ve své realistické tvorbě, převážně zaměřené na krajinu severních Čech, přináší pohledy na teplická zákoutí a městskou zástavbu. Město, ve kterém žije, je mu inspirací jak svými romantickými kouty, tak i běžnou všední městskou scenérií. Snaží se, aby Vás, vnímavé diváky, obrazy upoutaly neopakovatelným kouzlem a jistou civilizační poezií.
Doufáme, že Vám tato skromná výstava přinese příjemné chvíle a povzbudí Vás k objevování neotřelých míst města Teplice. Jste srdečně zváni jak pořadatelem výstavy regionální knihovnou, tak i samotným autorem obrazů.

Představení autora
Kdo jsem a s čím přicházím?
• Jmenuji se Milan Kreitzer, jsem ročník 1956, původním povoláním technik.
• Od svých studií na gymnáziu se zajímám a provozuji výtvarné umění, koníčkem je mi i architektura.
• Svůj zájem jsem podpořil studiem v oblasti výtvarné. Nejprve studiem průmyslového designu a architektury interiéru. Později na Lidové konzervatoři v Praze výtvarnou výchovou.
• Samostatně tvořím od svých středoškolských studií, tj. dnes již více jak 40 let.
• Ve své tvorbě se zaměřuji především na zobrazení krajiny – jak volné, tak i městské, ale nezanedbávám ani ostatní témata.
• Vystavuji od roku 1974 s kolektivy, či ve výtvarných skupinách. Samostatné výstavy jsem měl namátkově v Teplicích, Bílině, Duchcově, Oseku, Děčíně, Ústí nad Labem, Rakovníku, Praze...

Milan Kreitzer, Straky 63, 417 71 Zabrušany
MT 724 01 98 95
milan.kreitzer@seznam.cz