Pavel Manák - fotografie

Pavel Manák - fotografie V prázdninových měsících probíhá v prostorech schodiště Regionální knihovny Teplice výstava fotografií Pavla Manáka (*1968 v Jablonci nad Nisou).

Začátkem roku 2015 se přestěhoval do Teplic. Fotografování se stalo jeho velkým koníčkem až v roce 2006, ovlivněn byl ale svým otcem a strýcem již v dětství. Jako asi každý v dnešní době začal digitální technikou. V roce 2010 začíná zjišťovat, že digitální chip není to pravé ořechové a tak  digitální techniku částečně opouští a začíná většinu svého času věnovat fotografii na film. Zkouší několik fotoaparátů, ale nakonec si zamiluje práci se středoformátovým fotoaparátem Mamiya c300. Tento formát – tedy 6 x 6 - mu přirostl k srdci nejvíce. Zřizuje si temnou komoru a navíc začíná se starou alternativní fototechnikou, jakou je kyanotypie a gumotisk. Splnil si svůj sen a pořídil si velkoformátový fotoaparát CAMBO SCN2. Rád by si vyzkoušel kolodiový mokrý proces. Svůj rukopis a téma teprve hledá. V letech 2006 - 2011 byl aktivním členem Fotoklubu MB v Mladé Boleslavi.