Francie: poznávání krás Provence a Akvitánie

Výstava fotografií Jiřího Holaty a Zuzany Žižkové

Během našich letošních cest jsme navštívili krásné oblasti jižní a východní Francie, přírodních parků, historických měst a staveb, slavných vinařských oblastí a levandulových polí. Na fotografiích vám představíme místa, která nás nejvíce okouzlila.

V oblasti Provence to byla místa skalního města Gordes s nedalekým cisterciáckým klášterem Senanque, vinařská obec Chateaneuf du Pape, Aix en Provence, Národní park Calanques nedaleko Marseille, papežský Avignon a římský akvadukt Pont du Gard postavený v 1. Století př. n. l.

V oblasti Akvitánie město Bordeaux, Nejvyšší duna v Evropě Dune de Pyla na pobřeží Atlantiku a vinařská oblast Saint Émilion.

Vystavuje si můžete prohlédnout na schodišti Regionální knihovny Teplice od 27. listopadu 2017 do 8. ledna 2018.