Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Vernisáž: výstava Iluminace

Vernisáž: výstava Iluminace Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy ILUMINACE, která představuje obrazy Aliny Mamedove a fotografie Martina Barabáše.

Alina Mamedova je studentkou maturitního ročníku teplického gymnázia. Malbě se věnuje od dětství a již 10 let navštěvuje výtvarné oddělení Základní umělecké školy Teplice. Preferuje práci s olejovými barvami a akvarelem, ale nevyhýbá se ani jiným technikám.Centrálním motivem jejích děl jsou lidské tváře. Ve své tvorbě klade důraz zejména na výraz a snaží se zachytit duševní rozpoložení modela. Zde vystavené práce spojuje barevná paleta a vkrádající se sakrální motivy. Odlišují se tak od Alininy předchozí série děl, kterým dominovala symbolika vody. Alina se i nadále plánuje věnovat portrétu, ale jeho podoby se nejspíše budou stále proměňovat.

Martin Barabáš maturoval na gymnáziu v Teplicích (2019) a nyní je studentem estetiky na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Ačkoliv se fotografií zabývá již mnoho let, fotografem se nazývá jen s opatrností. Nicméně od fotografie je už jen krok k filmu, k jehož tvorbě Martin směřuje. Světlo hraje v Martinových fotografiích zásadní roli jako předmět jejich zájmu. Hra se světlem a stínem, ostrými liniemi, strukturou, strnulostí, odosobněným, nebo až prázdným prostorem. Takové kompozice nabízejí mnohdy záměrně surreálný pohled. Martinovy práce jsou znatelně ovlivněny japonským fotografem Fan Ho, francouzským filmem Loni v Marienbadu (1961), německou skupinou Zero a britským fotografem Sean Tuckerem.

Součástí vernisáže je hudební vystoupení dua ·TNGS· (skladby od dj oftopik)

KDY: neděle 28. 6. 2020 / 15.00
KDE: Seumeho kaple (naproti knihovně v Lípové ul.)
Vstup volný

Výstava potrvá do 18. července 2020, otevřeno: út–so / 14.00–17.00.
Plakát k výstavě v pdf ke stažení zde