Činnost organizace Květina ve městě

Činnost organizace Květina ve městě Beseda s pracovnicemi Květiny vás seznámí s aktivitami sociální pomoci a poradenství Terénních programů Květina a Nízkoprahového denního centra Květina.

Co Květina lidem nabízí? Jak pracuje s lidmi bez domova? S kým spolupracuje při své činnosti? Na koho se obrátit, když potřebuji nebo bych chtěl někomu pomoci?
Tyto a mnohé další dotazy zodpoví Bc. Michala Haislerová a Mgr. Barbora Vernerová, DiS.

Bc. Michala Haislerová je absolventkou Univerzity J. E. Purkyně, fakulty sociálně ekonomické, oboru sociální práce a sociální politika. Při studiích se dlouhodobě věnovala dobrovolnictví, zejména pro organizaci FidoDido, při aktivizačních pobytových týdenních výjezdech pro děti z DD. Po studiu na VŠ působila na Úřadě práce ČR jako referent na oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi, kde působila rok a půl. Právě zde se začala zajímat o problematiku sociálního vyloučení a bezdomovectví a výkon sociální práce jako takový. V organizaci Květina, z. s. působí na pozici sociální pracovnice od února 2021, zná práci ve službách Terénní programy Květina a Nízkoprahové denní centrum Květina, aktuálně je již pouze v jedné z nich a to v Nízkoprahovém denním centru Květina.

Mgr. Barbora Vernerová, DiS. je absolventkou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, bakalářského a následně navazujícího magisterského oboru Rehabilitační a psychosociální péče o postižené, děti a seniory. Dále absolvovala Vyšší zdravotnickou školu v Mostě, obor Diplomovaný ergoterapeut. Zkušenosti má zejména v práci s dospělými a seniory, jelikož působila 3,5 roku v Domově seniorů Rezidence Tereza Dubí jako vedoucí pracovník úseku aktivizace a rehabilitace, také koordinovala odborné praxe a dobrovolnictví v organizaci. Dva roky působila se svým psem jako dobrovolník při canisterapii společnosti Pes a Člověk, kde absolvovala školení Zooterapie. Pravidelně se účastní jako dobrovolník akce Sbírka potravin či Krabice od bot. V organizaci Květina působí od února 2016. Nejprve jako sociální pracovnice v Terénních programech Květina. Zde prohloubila své znalosti a dovednosti zejména v oblasti dluhového poradenství a problematiky osob v bytové nouzi. Od září 2017 působila jako sociální pracovník Dluhového poradenství. Nyní působí na pozici vedoucí služeb Terénní programy Květina a Nízkoprahového denního centra Květina.

BESEDA: Činnost organizace Květina ve městě
KDY:
úterý 21. května 2024 / 18.00
KDE:
Seumeho kaple, Lípová ul. (naproti budově knihovny)
Pořádá Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Teplicích ve spolupráci s knihovnou.
Vstup volný
Plakát v pdf ke stažení ZDE