Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Viliam Poltikovič - Šťastny ať jsou všechny bytosti

Viliam Poltikovič - Šťastny ať jsou všechny bytosti Teplická knihovna a klub Ba-Batůžek zvou na promítání dokumentu a besedu s režisérem

! JE UŽ KAPACITNĚ OBSAZENO !

Míla a Eduard Tomášovi svými knihami, přednáškami a osobními setkáními významně, možno říci i nezastupitelně, přispěli k rozvoji nenáboženské spirituality v ČR i v bývalém Československu. Za hlubokým mystickým poznáním a duchovními osobnostmi nebylo nutné jezdit do Indie, Tibetu či Amazonie – manželé Tomášovi se svými jedinečnými zkušenostmi a hlubokým vhledem byli k dispozici a otevření všem hledajícím v centru Čech. V roce 1998 připravil Viliam Poltikovič pro ČT dokumentární cyklus Paměti mystika, v němž Eduard Tomáš vzpomíná na svou cestu životem prostoupenou jógou a mystikou. Nyní přichází režisér se snímkem, který vznikl na základě mnoha hodin, jež měl možnost s Tomášovými osobně strávit, a získat tudíž dostatek materiálu k vytvoření pokud možno uceleného díla o nauce a neopakovatelném duchovním působení obou manželů.
Oficiální web projektu: https://www.tomasovi-film.cz/

Viliam Poltikovič (*1958) 
Režisér dokumentárních filmů, kameraman, fotograf a cestovatel. Studoval na Katedře dokumentární tvorby FAMU. Dosud natočil přes 120 filmů, zejména pro Českou televizi a Febio (hodinové dokumenty i dokumenty z cyklů Cestománie, Zpověď, Jak se žije… aj.) Dlouhodobě se zabývá tématy spirituality, nemoci a uzdravení, víry v různých podobách. V roce 2012 natočil v Peru dokumentární film Učitelé z hvězd, ve kterém pátral po stopách mimozemských civilizací. Česká televize uvedla v roce 2015 jeho dokumentární cyklus Brána smrti (námět Antonín Trš), který se snaží rozptýlit strach ze smrti a zprostředkovat na ni zcela jiný pohled, než je v dnešní západní kultuře obvyklé. (zdroj ČT)

Šťastny ať jsou všechny bytosti – promítání dokumentu a beseda s jeho režisérem
KDY: pátek 8. dubna 2022 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál v přízemí
Vstup volný
NUTNÁ REZERVACE: 417 538 783 / studovna@knihovna-teplice.cz / osobně v knihovně 
Plakát v pdf ke stažení ZDE

! JE UŽ KAPACITNĚ OBSAZENO !