Středověká a raně novověká těžba v Krušných horách

Středověká a raně novověká těžba v Krušných horách Pátá z historických přednášek cyklu 2019

POZOR – ZMĚNA PROGRAMU

Namísto plánované prezentace Bc. Petra Hasila "Středověká a raně novověká těžba v Krušných horách" budete mít jedinečnou příležitost vyslechnout společnou přednášku Bc. Petra Hasila a Mgr. Jana Hasila, Ph.D.: „Archeologie důlního závodu a zajateckého tábora Sauersack“.

Nabízíme jedinečnou příležitost vyslechnout přednášku Bc. Petra Hasila z NPÚ ÚOP a Mgr. Jana Hasila, Ph.D.
z ARÚP, kteří s touto prezentací slavili velký úspěch na nedávné odborné mezinárodní konferenci v Lipsku.
Přednáška představí dějiny lokality a výsledky letošního archeologického výzkumu důlního závodu a zajateckého tábora Sauersack. Lokalita představuje unikátně dochovaný soubor archeologizovaných areálů a objektů, které dokumentují pohnutý vývoj mikroregionu ve 20. století. Důlní závod ve kterém pracovali především sovětští a francouzští váleční zajatci se nachází mezi zaniklými sudetskými vesnicemi Sauersack, Hirschenstand a Neuhaus.

KDY: pondělí 18. listopad 2019 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál
Vstup volný
Plakát v pdf ke stažení zde