Promítání dokumentárního filmu Svobodné děti

Promítání dokumentárního filmu Svobodné děti Přijďte na komunitní promítání dokumentu Svobodné děti a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.

DOKUMENTÁRNÍ FILM SVOBODNÉ DĚTI
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?
Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.
Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získává čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.
Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka: vimeo.com/700722713

Děkujeme autorům za bezplatné poskytnutí filmu.
Podpořit šíření filmu a uspořádat promítání můžete na www.svobodnedeti.cz

Komunitní promítnání filmu Svobodné děti v teplické knihovně
KDY:
úterý 30. srpna 2022 / 17.30–19.30
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál v přízemí
NUTNÁ REZERVACE: 417 538 783 / studovna@knihovna-teplice.cz
Vstup zdarma
Plakát v jpg se stažení ZDE