Kdo to zavinil aneb Energie nesmí být luxus

Kdo to zavinil aneb Energie nesmí být luxus Beseda s energetickým expertem k palčivým otázkám současnosti

Proč ceny energií v ČR rapidně vzrostly? Jak se energetická situace projeví v ekonomice, průmyslu a jaký dopad bude mít na naši životní úroveň? Existuje řešení této krize? A co tolik diskutovaný Green Deal? Tyto a další aktuální otázky se pokusí zodpovědět Ing. Vladimír Štěpán, kterého do teplické knihovny pozval moderátor večera Jiří Dušek. Prostor bude i pro dotazy z publika, jste srdečně zváni.

Stručný profil protagonisty
Ing. Vladimír Štěpán je absolventem VŠE v Praze. Má vice než třicetileté zkušenosti v energetice. Zejména v oblasti plynárenství, teplárenství, mimo energetiku v oblasti ŽP a makroekonomiky. Specializuje se na ceny, komerční a právní podmínky kontraktů, privatizaci, regulaci, vztah mezi makroekonomikou a energetikou, dopady využívání energetických zdrojů na ŽP, včetně výroby z obnovitelných zdrojů. Jako obchodní ředitel ČPP byl odpovědný za kontrakty na dodávky plynu do ČR, uzavřel smlouvy pro tranzit plynu přes ČR za stovky miliard korun. Stejně jako mezinárodní smlouvy na uskladňování plynu. Vedl kontraktační jednání a zabýval se problematikou diverzifikace zdrojů. Připravil projekty ocenění za stovky miliard korun při privatizaci energetických společností. Spolupracoval na projektech Pravidla pro trh s plynem v ČR a SR jako základu pro liberalizaci trhu s plynem v obou zemích. Byl poradcem nadnárodních evropských energetických společností v mezinárodních projektech v Chorvatsku, Řecku, Izraeli, Mongolsku a Číně. K těmto tématům pravidelně publikuje včetně prezentací na mezinárodních konferencích v řadě měst Evropy. Vystupoval jako expert v arbitrážních řízeních v Rakousku a Norsku. Spolupracoval rovněž s vládní komisí pro přípravu nové energetické politiky ČR. Posuzuje  technicky, obchodně a ekonomicky projekty na dodávku tepla pro odběratele tepla. Je poradcem ERÚ ČR v oblasti plynárenství a teplárenství. V roce  1992 spoluzakládal poradenskou společnost ENA s.r.o., po rozdělení ENA od roku 2015 zakladatel společnosti Enas s.r.o.

Beseda Kdo to zavinil aneb Energie nesmí být luxus
KDY:
úterý 15. února 2022 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál v přízemí
Vstup volný
Plakát v pdf ke stažení ZDE