Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Biblické bizáry s Pastoral Brothers

Biblické bizáry s Pastoral Brothers Youtuberské duo evangelických farářů v teplické knihovně

Jakub Helebrant se narodil v Kladně. V Lovosicích vystudoval gymnázium. Ve stejné době se stal členem Českobratrské církve evangelické, ve které chtěl být farářem. Proto po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Po jejím absolvování a následné roční praxi v Praze Libni přijal místo pražského seniorátního faráře. V této funkci působí už osm let. Ve svém volném čase se věnuje sportu.

Karel Müller
se narodil na Vysočině v Okříškách u Třebíče. V Třebíči vystudoval Katolické gymnázium a po maturitě odešel do Prahy studovat Evangelickou teologickou fakultu. Po absolvování studia a roční stáži v Benešově přijal místo pražského faráře pro mládež. V této funkci působí už čtyři roky. Karel Müller učí křesťanství a etiku na Evangelické akademii v Praze. Jeho velkým koníčkem je horská turistika.

Kromě youtubového kanálu Pastoral Brothers přinesla spolupráce obou protagonistů také dva knižní tituly: Boží kniha od Pastoral Brothers (CPress, Brno 2021), Boží příběhy aneb Biblické bizáry od Pastoral Brothers (CPress, Brno 2023)

Pořádá Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Teplicích ve spolupráci s knihovnou.
KDY: úterý 13. 6. 2023 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál 
Vstup zdarma
Plakát v pdf ke stažení zde