Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Výstava na schodišti

Od 19. května až do 30. června se mohou ===OBRAZEK: Sancho.jpg===návštěvníci knihovny těšit výtvarnými pracemi Vladimíra Dědka (*1939).

V. Dědek je bývalým houslistou Severočeské filharmonie a profesorem komorní hry na Konzervatoři v Teplicích.

V roce 1988 se stal spoluzakladatelem výtvarné skupiny TEAM' 88. Na svém kontě má přes 70 výstav, z toho 25 samostatných. Jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách po celé Evropě.

Od roku 2002 je členem profesionálního sdružení výtvarných umělců (UVU).

 

===OBRAZEK: Sancho.jpg======OBRAZEK: Sancho.jpg======OBRAZEK: Sancho.jpg===

Výstava na schodišti

Již sedmý rok funguje v Teplicích občanské sdružení Altán, které pomáhá lidem s dlouhodobými duševními chorobami, převážně s diagnózou schizofrenie a paranoidní psychózy. Výtvarné práce klientů tohoto sdružení máte možnost si prohlédnout v prostorách schodiště knihovny od 20. února do 31. března 2006.

Výstava na schodišti

===OBRAZEK: iran.jpg===Od 7.ledna do 15.února mají návštěvníci naší knihovny možnost shlédnout výstavu fotografií "Afghanistán . Írán . Pákistán" autora Petra Kolínského.

Petr Kolínský /* 1957/, absolvent stavební fakulty ČVUT v Praze, stavební inženýr, příležitostný novinář, fotograf, humanitární pracovník, řidič.....

Vystavené fotografie vznikly při dvou rozdílných cestách. První cesta byla filmařskou výpravou Ing. Jaromíra Štětiny do Afghánistánu a Pakistánu na jaře roku 2003, při které byly natočeny tři filmy pro ČT.

Druhá cesta byla uskutečněna na jaře roku 2004 jako humanitární výprava České katolické charity do Íránu, do města Bam, které bylo 26.prosince 2003 postiženo zemětřesením.

Fotografie byly pořízeny digitálním fotoaparátem OLYMPUS C-750