Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Ve středu 18.2. od 18 h. : Ozvěny AniFestu

Po úspěšných podzimních Ozvěnách AniFestu se animované filmy do Teplic vracejí:  18. února se od 18 hodin bude v Regionální knihovně konat první ze tří pásem, která v sérii The Best of AniFest představí nejlepší animovanou tvorbu oceněnou na festivalu animovaného filmu v letech 2006 – 2008.

Jedná se vždy o hodinovou projekci, kterou uvede dramaturgyně festivalu Michaela Mertová. V úvodu se zaměří na kategorie, v nichž filmy na uplynulých festivalech soutěžily, na známé i debutující tvůrce i na výtvarné řešení a animační techniku filmů.

Ozvěny nabídnou nejlepší filmy z 5. ročníku AniFestu, který se konal v roce 2006. Diváci se budou moci seznámit například s filmem Ráj velkoměsta britské režisérky Gaëlle Denis, oceněným na AniFestu za nejlepší krátký film. Gaëlle Denis nás zavede do Londýna, který těm, kdo se v něm ocitnou poprvé, může někdy připadat docela strašidelný. Ale Tomoko, jež sem přijela z Japonska studovat angličtinu, úplnou náhodou objeví tajemné, záhadné podzemní město, obývané přátelskými mimozemskými bytůstkami a plné překrásných květů. Jakmile ho najde, všechno se změní.

Na programu je i nejlepší televizní film Steam Head v režii Hiroyukia Nakao z Japonska. Steam Head navštíví otočný suši bar. Je to však opravdu podivné místo. Když se Steam Head pokusí sníst tuňáka, který je ten den za zaváděcí cenu, majitel restaurace začne bleskurychle točit stolem, aby host nemohl nic sníst. Majitelovo trýznění se stále stupňuje…

Připraveny jsou též oceněné studentské filmy. Cenu za nejlepší školní práci získali francouzští studenti Camilleluis Thery za film Konec a Anne-Laune Totaro za film Polévka.

Ve snímku Konec vystoupí herec hollywoodského filmu z plátna a ocitne se na druhé straně filmových kulis - najednou obklopený barevnými mraky. Honba za přízrakem začíná… V  Polévce stojí na malém ostrůvku uprostřed moře domeček. V domečku je matka s dítětem. Obrovitá matka míchá polévku v hrnci…

Dále bude příležitost zhlédnout český film Libora Pixy PsiCHO, portugalský Slepcův trik Isabel Herguery, nejlepší animovaný videoklip roku 2006 v režii Radka Doskočila k písni Murder song české kapely Nana Zorin nebo Autobus a květiny ve vlasech režisérky Asaf Agranat z Velké Británie.

Únorovou sérii Ozvěn AniFestu uzavře animovaná erotická fantazie Michaely Pavlátové Karneval zvířat inspirovaná hudbou Camilla Saint-Saënse. Film v roce 2006 získal AniFest Grand Prix.

Druhá a třetí série pásem Ozvěn AniFestu se uskuteční 18. března a 22. dubna 2009, opět v Regionální knihovně v Teplicích, v Lípové ulici č. 13.

Vstup na všechny projekce jarních Ozvěn AniFestu v Teplicích je zdarma.

 Více viz: www.anifest.cz