Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Teplický literární podzim již počtvrté!!!

     Pro všechny návštěvníky a příznivce Regionální knihovny: již 4. ročník Teplického literárního podzimu, organizovaný s podporou Ministerstva kultury ČR, se pomalu, ale jistě blíží!!! První pořad se bude konat již v pondělí 18. září 2006 - populární moderátor Mirek Kovářík bude od 19, 00 hod. uvádět pořad o básníku,textaři, zpěváku a věčném rebelu Karlu Krylovi.

Všechny pořady Teplického literárního podzimu 2006 se konají ve Společenském sále Regionální knihovny v Teplicích, Lípová ulice č.796/13 a vstup na ně je volný.

Sledujte tyto stránky a plakáty v knihovně - o  dalších pořadech bude veřejnost včas informována.

Na setkání se čtenáři, příznivci a dalšími návštěvníky na pořadech Teplického literárního podzimu se těší organizátoři z Regionální knihovny.

První pořad  4. ročníku Teplického literárního podzimu se  konal  v pondělí 18. září 2006.  Populární moderátor Mirek Kovářík  uváděl pořad o básníku, textaři, zpěváku a věčném rebelovi KARLU  KRYLOVI. Posuďte na několika fotografiích, jak tento pořad , speciálně vytvořený  pro Teplický literární podzim 2006, probíhal.... P.S. Ty papíry v rukách Mirka Kováříka jsou autentické dopisy a texty Karla Kryla (některé z nich dokonce psané přímo v Teplicích na sklonku let šedesátých minulého století)

===OBRAZEK: kovarik.jpg======OBRAZEK: kovarik.jpg=== ===OBRAZEK: kovarik.jpg===

===OBRAZEK: kovarik.jpg======OBRAZEK: kovarik.jpg======OBRAZEK: kovarik.jpg===

===OBRAZEK: kovarik.jpg===V pondělí 2. října 2006  proběhlo velice zajímavé setkání s Čechoameričanem LADISLAVEM KOŘÁNEM.  Obdivuhodný životní příběh jednoho z tisíců Čechů, kteří ztratili nejlepší léta svého života v komunistickém lágru, a jenž se stal úspěšným podnikatelem v USA (také ředitelem hotelu na ostrově Saipan na Severních Marianách v Tichém oceánu),  návštěvníky zaujalo nejen svou bezprostředností. Zakladatel Běhu okolo Doubravky na Teplice nedá dopustit,  a proto neodmítl pozvání zúčastnit se Teplického literárního podzimu. Pořad, nazvaný "PŘES DOUBRAVKU NA AGRIHAN", uváděla  Eva Stieberová.  Díky, pane Kořáne!

===OBRAZEK: kovarik.jpg===DIVADLŮM MALÝCH  FOREM  se v rámci Teplického literárního podzimu 2006   v pondělí 9. října 2006  věnoval známý hudební publicista JIŘÍ ČERNÝ. Jiřího Černého jsme uvítali  v teplické Regionální knihovně již poněkolikáté a lze jen zdůraznit, že opět nezklamal   -  svým specifickým způsobem podal přítomným posluchačům různorodé informace a hodnocení divadel malých forem, počínaje Semaforem a konče divadlem Sklep. . Třetí pořad Teplického literárního podzimu Jiří Černý doplnil pěknými hudebními ukázkami, nevyhýbaje se přitom ani trefnému glosování.

        

V pondělí 16. října 2006   v teplické Regionální knihovně uvedla Regionalna Obec Slovakov v Teplicích slavnostní program k výročí  významné osobnosti Ĺudovíta Štúra (1815-1856) "Slovenská jar". 

Hosty ze Slovenského národného literárného muzea v Martině PhDr. Jozefa Beňovského a  Mgr. Evu Kalnickou  doprovázeli posluchači teplické konzervatoře. Zajímavý pořad byl uveden  jako jeden z příspěvků  Měsíce česko-slovenské kulturní vzájemnosti. Akce je ještě doplněna malou výstavou o L. Štúrovi, instalovanou v prostorách knihovny.

O SEIFERTOVI A ZE SEIFERTA -  13.11.2006

===OBRAZEK: kovarik.jpg===  "Kdo nepřišel, hodně prohloupil", věta, kterou vyřkla při odchodu z knihovny jedna z účastníků včerejšího literárního večera,   je jistě nejlepším vysvědčením pro herce divadla J. K. Tyla v Plzni Antonína Kašku, Martina Chmelaře a Romanu Neumannovou, kteří účinkovali ve včerejším  pořadu,  věnovaném slavnému českému básníkovi Jaroslavu Seifertovi.  

===OBRAZEK: kovarik.jpg======OBRAZEK: kovarik.jpg======OBRAZEK: kovarik.jpg===

 

Všechny pořady Teplického literárního podzimu 2006 se konají ve Společenském sále Regionální knihovny v Teplicích, Lípová ulice 13 a vstup na ně je volný.

Na setkání se čtenáři, příznivci a dalšími návštěvníky na pořadech Teplického literárního podzimu se těší organizátoři z Regionální knihovny Teplice.