Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Teplický literární podzim 2013

Nabídka pořadů jedenáctého ročníku Teplického literárního podzimu:

pondělí 30. září od 18 hod. - IVAN KLÍMA===OBRAZEK: klima.jpg===Beseda se spisovatelem, dramatikem a autorem knih Moje šílené století, Hodina ticha, Velký věk chce mít též velké mordy, Má veselá jitra, atd. Za svou tvorbu získal Cenu Franze Kafky, Cenu Karla Čapka a Literu za literaturu faktu v knižních cenách Magnesia litera. V současné době je nejpřekládanějším žijícím autorem. Rezervujte si poslední volná místa.

středa 2. října od 18 hod. - VÁCLAV CÍLEK===OBRAZEK: klima.jpg===Povídání s geologem, klimatologem, spisovatelem, překladatelem taoistických a zenových textů a popularizátorem vědy. Václav Cílek je autorem knih Dýchat s ptáky, Prohlédni si tu zemi, Krajina z druhé strany, Tsunami je stále s námi, Krajiny vnitřní a vnější, atd. Je držitelem Ceny Toma Stopparda, Ceny ministra životního prostředí a Ceny Nadace VIZE.Již nerezervujte, obsazeno.

pondělí 14. října od 18 hod. -                                           "ŽERTY NA OKRAJI" - VLADO ŠTANCELVesele i vážně s režisérem, spisovatelem a hercem o nadějích i současných neduzích doby. Literárně-filmový podvečer k česko-slovenské vzájemnosti. Pro Obec Slovákov připravilo Dokumentační a muzeální středisko slovenské menšiny v ČR. Moderuje Helena Nosková a Pavel Ryjáček.

středa 6. listopadu od 9 hod. - MILOŠ KRATOCHVÍL===OBRAZEK: klima.jpg===Dvě besedy pro žáky základních škol se scénáristou (Taneček přes dvě pekla, Jak vyženit z pekla štěstí, Brnění a rolničky) , básníkem (Hodina smíchu, Zapište si za uši, Létací koště) a autorem knih určených převážně dětem (Čaroděj z nafukovacího stromu, Omyl děda Vševěda, Fanfárie)Informace pro pedagogy - možnost rezervace v oddělení pro děti.

středa 13. listopadu od 19 hod. - FENG-SHUI - metoda Pěti zvířatTato metoda popisuje chování energie v prostoru a umí vyhodnotit zdravotní dopady prostoru na člověka. Je to velmi efektivní nástroj pro uspořádání prostoru kolem nás takovým způsobem, aby byl bezpečný a příjemný pro naše fyzické bytí. Dostanete užitečné informace, které lze prakticky využít v každodenním životě bez nutnosti jakéhokoli předchozího studia. Přednáší Mgr. Tereza Viktorová.

pondělí 25. listopadu od 18 hod. - VERONIKA ČERNUCKÁ===OBRAZEK: klima.jpg===Vyprávění regionální autorky detektivek (Chuť na hřích, Právo na vraždu, Tajemství sedmi ještěrek, ...) o psaní a literatuře.