Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Teplický literární podzim 2011

Regionální knihovna Teplice pořádá letos již 9. ročník Teplického literárního podzimu. Návštěvníci se mohou těšit na besedu se spisovatelkou Terezou Boučkovou, básníkem a písničkářem Jiřím Dědečkem. Společně se Stanislavem Hořínkem a Danou Smržovou se podíváme do USA do národních parků Středozápadu.  Ani tento rok jsme nezapomněli na děti s pohádkou.Vstup na všechny akce je zdarma. Kapacita sálu je omezena. Připraveno s finanční podporou Ministerstva kultury ČR.

PROGRAM

3.10. - 18 hod.   USA - NÁRODNÍ PARKY STŘEDOZÁPADU                           cestopisná beseda se Stanislavem Hořínkem                            a Danou Smržovou, autory knih Galapágy - peklo i ráj                           a Jižní Amerika - nejen cestou Inků.

10.10. - 19 hod.  KRUŠNOHORSKÉ PROROCTVÍ                            spisovatel, režisér, malíř, fotograf a mystik Harry Telesfor.                            Pořad je komponován z krátkého čtení z prozaických textů                            autora a prokládán jeho vyprávěním "Krušnohorských                            proroctví".

17.10.                  ADOLF DUDEK                            autor a především ilustrátor knih pro děti. Besedy pro ZŠ.

17.10. - 18 hod.   IGOR ŠEBO                                                                                    herec a šansoniér. Poslední herecký partner Miroslava                             Horníčka. Několik sezón hostem v Divadle S+H v Praze.                            Iniciátor a umělecký ředitel Mezinárodního festivalu v Praze.                            Pořádáno ve spolupráci s Obcí Slováků  v Teplicích.

24.10.                 TRADÍCIE A ĽUDOVÉ OBYČAJE NÁRODOV                            A NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN V KONTEXTE                           STREDNEJ EUROPY                           přednáška Dr. H. Noskové. Pořádáno ve spolupráci s Obcí                           Slováků v Teplicích. Beseda pro ZŠ.

7.11. - 18,30 hod. TEREZA BOUČKOVÁ                             spisovatelka, scénáristka a publicistka. Autorka knih Rok                             kohouta, Indiánský běh, Jen si tak trochu schnít, ...                             Scénáristka filmů Smradi, Zemský ráj to napohled.

21.11. - 18 hod.    JIŘÍ DĚDEČEK                             básník, písničkář, publicista a překladatel. Předseda                              Českého centra Mezinárodního PEN-klubu. Autor několika                             desítek knih (Snídaně se psem, Haiku haiečku, JáMy, ...).

25.11. - 16 hod.    POHÁDKY PRO VÁS                              pohádková skládanka složená z pohádek vycházejících                              z klasických motivů - O nemocné princezně a Čert popleta.