Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Teplický literární podzim 2008

      Podzim nemám až tak rád, ale jsem rád, že se už je zase tady.  Ovšem ne ten kalendářní, nýbrž  již 6. ročník Teplického literárního podzimu, jehož dramaturgie opět nabídne zájemcům zajímavá setkání se zajímavými hosty. Ostatně, posuďte sami:

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===

  

13.10. 

Irena Obermannová, autorka knih "Deník šílené manželky", "Matky to chtěj taky", "Příručky pro neposlušné ženy", "V pěně" aj.;

 Milé a příjemné setkání se zajímavou osobností!

 

 

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===8. 10. 

Luděk Stínil, šéfredaktor Labského a Krušnohorského zpravodaje a rozhlasový moderátor, autor více než 3 desítek knížek pro dívky (Na city se nesází, Duhová touha, Něžná rebelka aj.);

 Plný sál (vesměs dívek) poznal sympatického autora!

 

 

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===20.10. od 19 hod.:

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc., historik, spisovatel, spolumajitel sklárny  Královská huť v Doksech. Mj. i autor vědeckých statí, historických románů a knih pro mládež.

Na historika by se řeklo: až nezvykle veselá povaha! P.S: Od  1. ledna 2009 v televizi poběží nový seriál s Vondruškovým scénářem! 

 

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===3. 11. od 19 hod.:

MUDr. Jan Cimický, CSc.

známý lékař - psychiatr, bývalý primář Psychiatrické léčebny v Bohnicích, dnes lékař v pražské Modré laguně (privátní psychologická ambulance), také autor knih Útěk do klece, Strážce majáku, Zlaté návrší ad.

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===Spolu s dr. Cimickým pozvání přijet do Teplic přijal i spisovatel Václav Dušek (Kukačky, Poslední kovboj, Skleněný Golem, Panna nebo orel, Karlínské blues aj.)

 

 

 

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===10.11. od 16, 30 hod.

 KVĚTA FIALOVÁ

 "Pozývám Vás na svou planetu"

Setkání s populární herečkou se koná v rámci Měsíce česko-slovenské kulturní vzájemnosti. Pořad moderuje dr. Peter Lipták, hudební spolupráce studenti Konzervatoře v Teplicích. (Ve spolupráci s Obcí Slováků v Teplicích)

 Jedním slovem: Úžasné! 

 

===OBRAZEK: obermannova_450.gif===

Speciálně pro děti všeho věku (až do 5. třídy ZŠ) a jejich doprovod bude uvedeno činoherní pohádkové leporelo herců "Divadla pohádky Praha". Na představení  s názvem "TŘI POHÁDKY OD POHÁDKY" se těšte v pátek 21. listopadu od 16,00 hodin .

Pěkné, příjemné, roztomilé, .....!

  24.11. od 19,00 h. : "AŤ ŽIJÍ NEBOŽTÍCI!"

Pásmo humorných monologů o posledních věcech člověka v podání  Divadelního souboru Domu   kultury z Krupky.

Bezvadné, profesionální, příjemné, ....navíc s paňáčkem fernetu (lak na rakve)!

Na pořady Teplického literárního podzimu 2008, které se budou konat ve Společenském sále knihovny v Lípové ulici č. 13, všechny zájemce srdečně zvou organizátoři z Regionální knihovny Teplice.

Neplatí se žádné vstupné. Změna programu vyhrazena.