Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Setkání knihovníků a další informace

     ===OBRAZEK: kostoml.jpg===    1) Na letošní rok se opět připravuje setkání knihovníků z knihoven teplického regionu, tentokrát na základě milého pozvání pana Karla Singera,  v obecní knihovně v Háji u Duchcova.  

Setkání  se uskuteční v   sobotu  22. dubna  2006 od 9 do 14 hod.. Organizátoři  z teplické Regionální knihovny by uvítali, aby se setkání zúčastnilo co nejvíce kolegyň a kolegů - je přece o čem hovořit!!!

O přesném termínu a dalších podrobnostech budete včas informováni na tomto místě.

      2) Zájemce o půjčování časopisů z výměnného souboru RKT informujeme, že pro rok 2006 byly objednány tyto časopisy:

ABC, Apetit, Bydlení, Čtyřlístek, Jak na počítač, Katka Bydlíme s květinami, Katka Nejlepší recepty, Počítač pro každého, Receptář, Reader´s Digest Výběr.

      Oproti loňskému roku se jedná o výraznou redukci odebíraných časopisů, což je způsobeno jak množstvím finančních prostředků (je jich bohužel méně než vloni), tak i menším zájmem o jejich půjčování. Nicméně - změny jsou možné, proto neváhejte a vyslovte svůj názor, návrh, žádost apod.

        3) V bořislavské knihovně došlo od začátku roku 2006 ke změně knihovnice. Po paní N. Ježkové nastoupila paní  Mgr. Ludmila Harenčáková, které budou pomáhat ještě   paní Kamila Vlčková a  Jiřina Kolářová. Knihovna bude nově otevřena vždy v úterý a pátek od 16 do 18 hod. Přejeme hodně zdaru!

        4) Na stránce www. verejnyinternet. cz jsou soustřeďována místa veřejně přístupného Internetu. Každý, kdo vyplní registrační formulář umístěný na webových stránkách, dostane poštou zdarma samolepku formátu A4 s logem Veřejný internet, kterou může použít k lepšímu zviditelnění poskytované služby.  Všechny organizace, které své zařízení zaregistrují v databázi, poté obdrží výraznou samolepku Veřejný internet  formátu A4, jíž si mohou označit své zařízení a vizuálně tak na ně upozornit veřejnost. Jedna samolepka je zdarma, v případě zájmu je možné si jich objednat více, pak se platí 20 korun za každou další samolepku a balné. Samolepky jsou oboustranné, dají se nalepit jak zvenku třeba na dveře, tak zevnitř na okenní sklo. Tato databáze bude propojena s databází obcí na Portálu veřejné správy – u každé obce přibude položka Veřejný internet.