Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Říjen 2007

Druhý podzimní měsíc jsme začali výrobou papírových desek potažených látkou. V září jsme tuto techniku poctivě trénovali a výsledkem byly desky rozmanitých velikostí a barev.

Při druhém setkání jsme si ušili strašáka na gumičce. Musím přiznat, že tato práce byla náročná na trpělivost a oceňuji proto rady a pomoc kamarádů, maminek, tatínků a babiček. Strašáček se stal nejoblíbenějším výrobkem tohoto měsíce.

Třetí týden přišla na řadu výzdoba k blížícím se dušičkám. Děti domalovávaly a zdobily sádrové odlitky dýní a zapichovátka ve tvaru netopýrů.

Při čtvrtém setkání nás u dveří do dětského oddělení vítala oranžová svítící dýně a tři černí pavouci z obalu na vajíčka. Na nás čekaly malé okrasné dýně, až si je vyzdobíme vlásky, čepičkou a drátky. Zdobení dýní se u nás stalo takovou malou tradicí.Chtěla bych pochválit všechny děti za to, jak se krásně chovají k nám i ke svým kamarádům a poděkovat všem hodným lidem, kteří nás zásobují různým materiálem, čímž nám velmi pomáhají.

Na závěr připojuji pár názorů a postřehů našich dětí:

-Vždycky jsem si přála vyrobit si vlastní desky, ale nevěděla jsem jak. Teď už to vím a udělám si doma ještě jedny. Karolínka-Maminka říkala, že ten strašáček se bude líbit miminku, až se nám narodí. Pověsíme mu ho nad postýlku. Anetka-Jen aby se nám ta dýně nezkazila jako loni! Martin-Sehnal jsem si velkou krabici a tam si schovávám všechny výrobky. Mám jí pod postelí. J.-Strašáčky jsme dali babičce a dědovi, protože měli oba narozeniny. Asi měli radost. M. a K.

Nashledanou v listopadu!               Vaše Zdeňka Formánková

===OBRAZEK: webik7.JPG=== ===OBRAZEK: webik7.JPG======OBRAZEK: webik7.JPG===

===OBRAZEK: webik7.JPG=== ===OBRAZEK: webik7.JPG======OBRAZEK: webik7.JPG===