Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Podzim, podzim přichází....

     "Teplický literární podzim 2009" opět přichází v Regionální knihovně v Teplicích s nabídkou pořadů pro všechny zájemce o setkání s literaturou, hudbou, zajímavými autory či interprety.

7. ročník festivalu, který je podporován grantem Ministerstva kultury ČR, začal 5. října 2009 setkáním s autorem velice zajímavé knihy Tváře Krušnohoří Mgr. Petrem Mikšíčkem. Pořad Obce Slovakov v Tepliciach k výročím významných osobností  se 12. října 2009 potkal s velkým zájmem veřejnosti. Druhý večer Obce Slováků byl věnován setkání se zpěvákem francouzských šansonů (ve středu 21.10. ).  Z večera galantní poezie "Ať žije růže!" se  diváci opravdu potěšili, protože písně i poezie v podání Věry Slunéčkové a Milana Dvořáka byly opravdu skvostné. (Pořad proběhl 4. listopadu v 19 hod.). Shakespearovské sonety, které zazněly v pořadu "Tak trochu sváteční shakespearovská pošta"  v exkluzivním podání prof. Martina Hilského a za hudebního doprovodu Daniela Dobiáše v pondělí 9. listopadu 2009, nenechaly bez nadšení snad žádného z posluchačů v plném sálu. Spisovatelka Petra Braunová se setkala se svými mladými čtenáři 11. listopadu. (Pěkné!). Závěr festivalu 30. listopadu 2009  v 16 hod. bude patřit Divadlu Pohádky z Prahy, které bude hrát hlavně pro malé diváky tři pohádky na vánoce.

     Vstup na všechny pořady, které se konají ve Společenském sále Regionální knihovny v teplické Lípové ulici č.13/796, je zdarma.