Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Moře * Krajina

===OBRAZEK: more.jpg===

V prostorách schodiště regionální knihovny bude v letních měsících probíhat výstava fotografií dvo mladých fotografů Fotoklubu Koma z Roudnice nad Labem.

MOŘE

Moře je překrásný, rozsáhlý, nekonečný živel. Můžete po něm cestovat a stále objevovat nová místa a krásy. Objevíte nová místa, i když se nacházíte v místech, o kterých si myslíte, že je dobře znáte. Moře a jeho okolí se mění během minut. Moře (oceán) je zde zachyceno pohledem člověka. Můžeme sledovat, jak vypadá „seshora“ a co se děje okolo – atmosferické vlivy, život, pohyb, slunce. Je v podstatě jedno, kde dotyčné fotografie vznikly (Malta, Irsko, Francie). Důležitý je jejich svět. Je trochu tajuplný, nebezpečný a zároveň příjemný, jednoduše fascinující. Povznáší, uklidňuje, okouzluje.

Autorem je Vojtěch Hora. Celá série je focena fotoaparátem Nikon D80. Jeho první fotoaparát byl FET5, později přešel na Nikon F65, D80 a Flexaretu. Zajímá ho příroda, lidé, nálady, detail, kompozice a reportáž. Fotí přirozenost bez úprav. Na svých fotografiích nechává vyniknout kouzlo okamžiku a osobnosti, to okoření svým originálním úhlem pohledu na věc.

KRAJINA

Soubor fotografií je průřezem autorovy tvorby za poslední dva roky. Fotografie jsou upravované a vyvolané ručně klasickým způsobem. Fotografie se nevyjadřují barvou, je tedy kladen důraz na prostor, detail, tvar. Autor si s nimi hraje a vyvíjí svůj pohled na ně.

Autorem je Vít Kopeček, Fotografie jsou foceny Praktikou TL5. Autor nejraději fotí Praktikou, Nikonem a Flexaretou. Rád používá klasické metody ručního vyvolávání černobílých fotek. Loňského roku se umístil na druhém místě v soutěži časopisu Photolife.

Je fascinován liniemi, hloubkou ostrosti, kontrastem. Fotí krajinu, lidi a komponovaná zátiší. Na všem pracuje až do dokonalosti.