Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

AniFest 2009 v Regionální knihovně

Mezinárodní festival animovaných filmů 2009 v Teplicích tentokrát nabídne projekce filmů i v Regionální knihovně v Lípové ulici č.13. Nabídka je určena zejména pro děti a mládež. Přijďte se podívat - program je opravdu zajímavý!  čtvrtek 7. května 2009:9,00 hod.: NUESTRO MIRANDA - Francisco Miranda, jeden z vůdců koloniálního hnutí v Latinské Americe, je hlavní postavou dlouhometrážního celovečerního filmu, vytvořeného za pomocí dětí, které se tak seznamovaly s historií své země. Doporučeno pro II. stupeň ZŠ, SŠ. 10,30 hod.: WALLACE & GROMIT : PROKLETÍ  KRÁLÍKODLAKA - Celovečerní britská komedie o roztržitém vynálezci Wallacovi a jeho věrném psím společníku Gromitovi přinese dětem zábavu, dobrodružství i poučení. Doporučeno pro ZŠ.    13,30 hod.: KRYSAŘ - Loutkové zpracování středověké německé legendy o krysaři a lidech z bohatého města Hammeln. Doporučeno pro ZŠ.    15,30 hod.: PÁSMO FILMŮ JIŘÍHO BARTY představuje tvorbu jednoho z našeho předních tvůrců animované tvorby.  Satira "Diskjockey" pojednává o konzumním způsobu života. "Zaniklý svět rukavic" je pozoruhodným pohledem na moderní lidskou společnost. "Projekt" vtipně kritizuje výstavbu odlidštěných unifikovaných sídlišť. "Poslední lup" je hororová groteska o zloději, jehož cesta za lupem má nečekaný průběh i zakončení.  Doporučeno pro 2. stupeň ZŠ, studenty SŠ, VŠ.

pátek 8. května 2009:10,00 hod.: KRTEK A MEDICÍNA a  další krátké filmy  s hrdinou Krtkem. Doporučeno pro MŠ.  14,00 hod.: O PEJSKOVI A KOČIČCE JAK MYLI PODLAHU, DOKTORSKÁ POHÁDKA   a další krátké filmy  Eduarda Hofmana15,30 hod.: MRTVÁ NEVĚSTA -    Děj fantasy filmu se odehrává ve viktoriánské vesnici  19. století a vypráví pozoruhodný příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, do Země mrtvých. Viktor se žení s tajemnou mrtvou nevěstou, zatímco jeho nevěsta Viktorie na něj čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než život ve viktoriánském vesnici, dospěje Viktor k závěru, že na světě neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky...

sobota 9. května 2009:10,00 hod.: ŘÍKADLA, JAK PEJSEK S KOČIČKOU PSALI PSANÍ a další krátké filmy Eduarda Hofmana14,00 hod.: JAK ŠTAFLÍK A ŠPAGETKA VAŘILI, MAXIPES FÍK VE ŠKOLE, JAK SE ŠKUBÁNEK PŘESTAL BÁT a další krátké filmy pro děti 15,30 hod.: ZÁMEK V OBLACÍCH - dobrodružná fantasy z dílny slavného japonského mága animovaného filmu Hayaya Miyazakiho. Mladou dívku Sophii promění zlomyslná čarodějnice ve stařenu. Její jedinou nadějí se zdá být mladý čaroděj Howl, jehož zázračný dům na muřích nohách obchází krajinou. Sophie začne u čaroděje pracovat jako hospodyně a pomalu objevuje taje a záhady, které Howlův chodící dům skrývá. Do pohledného mladého čaroděje se zamiluje a její skálopevná láska bude postavena před zkoušku, ze které nikdo nemusí vyváznout živ a zdráv. Pro mládež.

neděle 10. května 2009:10,00 hod.: LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA, JAK SI PEJSEK S KOČIČKOU DĚLALI DORT a další krátké filmy Eduarda Hofmana14,00 hod.: POHÁDKY O MAŠINKÁCH 15,30 hod.: LUŽICKOSRBSKÉ BAJKY - Papírkový seriál Eduarda Hofmana na motivy lidových bajek z Lužice přináší dětem poučné příběhy o zvířátkách z pokladnice lidové moudrosti. Stejně jako v nejznámějších světových bajkách i zde se objevuje častý motiv vítězství rozumu nad hloupostí, ale i spravedlivý trest, který čeká na nepoctivé. Hlavními hrdiny bajek jsou tradiční zvířata, která i zde charakterizují lidské vlastnosti - liška (chytrost a mazanost), medvěd a vlk (síla a hloupost). 

 

Na všechny projekce je vstup zdarma.