Regionální knihovna Teplice
Regionální knihovna Teplice

Andrea Buchlová - "Léto s motýly"

===OBRAZEK: motyl.JPG===V období mezi 19. únorem až 31. březnem 2010 vystavuje v prostorách schodiště Regionální knihovny Teplice svou tvorbu naše čtenářka Andrea Buchlová (* 1978). O své výstavě napsala: "Tato výstava si rozhodně neklade za cíl, ohromit Vás entomologickými znalostmi (jsem jenom nadšený laik) ani technickou dokonalostí (fotím fotoaparátem, jehož značka by většinu profesionálů rozesmála). Cílem této výstavy je ukázat Vám trochu slunce a pestrých barev, které v tomto bezútěšném období roku bezpochyby všichni postrádáme. Přinést Vám malou vzpomínku na léto, jehož se většina z nás – mou maličkost nevyjímaje – určitě nemůže dočkat.

Tyto snímky vznikaly od dubna do konce října a valná většina z nich byla pořízena zcela náhodně, neboť – co si budeme povídat – motýla k pózování jednoduše nepřemluvíte…

Ale přiznávám, byl to úžasný půlrok. Zahrnoval totiž nejen účast na několika velkolepých akcích, ale především to, co miluji ze všeho nejvíc. Tiché toulky přírodou nejen v okolí Teplic. A protože tyto toulky byly jen málokdy úplně osamělé, ráda bych tímto prostřednictvím ještě jednou poděkovala těm, kteří mne na nich doprovázeli a projevovali svatou trpělivost - zejména v okamžicích, kdy jsem bez varování přestávala konverzovat a mizívala v podrostu, případně se přikrčila a jala se našlapovat zlehýnka, abych svou „fotokořist“ nevyplašila… Vřelé díky všem přátelům, kteří se v těchto okamžicích úpěnlivě snažili o totéž. Díky jim Vás teď mohu prostřednictvím těchto obrázků utvrdit v tom, že svět je úžasný, když se podíváte blíž."