Výstava fotografií Miroslava Břeského

Výstava fotografií Miroslava Břeského Srdečně zveme ke zhlédnutí úžasných profesionálních fotografií z prostředí sportu

Miroslav Břeský – fotograf
Od dětství viděl u svých rodičů – fotoamatérů – celý proces vzniku fotografií a to jej ovlivnilo pro celý další život. V polovině osmdesátých let získal svůj druhý výuční list, tentokrát jako fotograf. Ten první byl pro obor elektrikář. Následně absolvoval Pražskou fotografickou školu a v roce 1997 dokončil studium na Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Převážnou část svého života věnoval vedle sportu fotografování pro instituce domácí i zahraniční (Itálie a Francie). Ve volné tvorbě se věnuje subjektivnímu dokumentu (Skláři, Hrnčíři z Drahova, O mašince a lidech, Tři muži na kůru, SPOLU kámen – srdce – ruce, …). V poslední době fotografuje sport, zejména cyklistiku, dále vodní sporty či parašutismus. Pořizuje také letecké snímky (např. soubor Čechy – země ostrovů). Současná teplická výstava je jeho v pořadí 34. autorskou výstavou.

KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, hlavní schodiště budovy
KDY: do 10. srpna 2020 / po–pá / 10.00–18.00
Vstup volný

Ukázky autorovy volné tvorby jsou na internetové adrese http://bresky.cz