Grafickou cestou - výstava Marie Filgasové

Grafickou cestou - výstava Marie Filgasové Srdečně zveme ke zhlédnutí výstavy v galerii na schodišti hlavní budovy Regionální knihovny Teplice.

Marie FILGASOVÁ
Dětství prožila v malé vesničce Malhostice s dominantním rybníkem, který se stal roku 2001 přírodní rezervací. Okolí je krajinářsky velmi působivé a každodenní pohled na rybník či Vrahožilskou skálu
s Milešovkou v pozadí silně působil a ovlivnil tak výtvarné cítění. Na začátku se nejednalo o malbu
na plátna, ale „malůvky“ ve školních sešitech.  Krása přírody ji silně ovlivnila, což se projevuje v malířských tématech. V pozdějším životě začala vlastní tvorbu keramikou i vyučováním  malých děti s rodiči keramickým technikám v DDM Teplice. Dále pokračovala kresbou, malbou, olejomalbou na U3V J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a grafickými technikami u Mgr. Aloise Kračmara.
Je členkou výtvarné skupiny „ArTime“ ateliér Bohosudov. Novou členkou výtvarné skupiny „SPOLU“ o. s. se sídlem v Ústí nad Labem.
Již podruhé se zúčastnila sochařského sympozia v Zubrnicích.
Představuje své grafické práce pod názvem „Grafickou cestou“.

Marie Filgasová – Grafickou cestou
KDY: