Setkání s veteránem RAF

Setkání s veteránem RAF Beseda s Tomášem Lomem, bývalým válečným letcem

ODLOŽENO – náhradní termín bude upřesněn po odvolání vládního nařízení k prevenci proti šíření koronaviru.

Beseda s válečným veteránem Tomášem Lomem, bývalým letcem RAF, spisovatelkou Hanou Bergmannovou Klímovou, autorkou knihy Dobrodružství pana Wellingtona, a odborníkem na historii čs. letců v RAF Danielem Švecem.

Tomáš Lom se narodil v roce 1924. Jeho rodné jméno je Löwenstein. Jako čtrnáctiletý židovský chlapec musel utéct před nacisty z Prahy do Anglie, kde se pak v osmnácti letech dobrovolně přihlásil do českoslveské armády. Byl vycvičen jako palubní radiotelegrafista a střelec. Létal u legendární 311. čs. bombardovací perutě vojenského letectva britských ozbrojených sil. Po válce se vrátil do Československa, kde vystudoval matematicko-fyzikální fakultu a až do důchodu pracoval jako vědecký výzkumník v Tesle v Praze. Nyní ve svých pětadevadesáti letech se věnuje vzdělávací činnosti. Jezdí do škol, do knihoven a kulturních domů a přednáší o svých válečných zkušenostech.
Program moderuje Hana Bergmannová Klímová, autorka “Dobrodružství pana Wellingtona”, knihy o klucích, letadlech a letcích RAF, z níž v rámci besedy přečte ukázky. Úvodní historický exkurz v začátku setkání obstará PhDr. Daniel Švec, který je autorem odborných publikací s tématem čs. letců v RAF, jemuž se dlouhodobě věnuje.

KDY: středa 25. 3. 2020 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál
Vstup volný
Plakát v pdf ke stažení zde