Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The first argument should be either a string or an integer in /domains1/gh076100/public/www_root/index.php on line 28
Regionální knihovna Teplice : {Oddělení : Hudební oddělení}
Informace pro čtenáře

Seznamy ke stažení

Aktualizované seznamy novinek na CD, DVD
a Blu-ray v Excelu si můžete stáhnout v sekci Katalogy


Veřejný Internet!

Každý všední den od 10 do 18 hodin ve studovně.  Nejen pro čtenáře knihovny.


Magnesia Litera

Některé z oceněných či nominovaných knih na tuto literární cenu najdete i v nabídce naší knihovny . 


Více než milion skladeb
na více než 97 000 CD
z oblasti vážné hudby, jazzu můžete poslouchat
z knihovny či z domova.
Více o této službě zde


                                                 


{Oddělení}

Mediatéka (Hudební oddělení)

Do mediatéky je možné se přihlásit s platným občanským průkazem. Zápisné s platností na tři měsíce činí 100,- Kč. Podrobnější podmínky půjčování a ceník v hudebním oddělení se dočtete v odkazech níže.

Půjčujeme CD, DVD, magnetofonové kazety, gramofonové desky, hudebniny (noty), knihy a časopisy s hudební tématikou. Na hudebních nosičích je k dispozici hudba různých žánrů, popová i klasická, mluvené slovo, pohádky pro děti (hlavně na kazetách). Již několik let obohacujema naši nabídku též filmy na DVD. Všechny nosiče, knihy i časopisy se půjčují zdarma. Podrobnější podmínky půjčování se dozvíte při návštěvě oddělení.
Hudební oddělení
K dispozici je příruční knihovna a archiv článků o hudebních osobnostech minulosti i současnosti. Pomůže zejména k přípravě referátů, seminárních prací atp. Můžete přijít odpočinout při hudbě nebo ji studovat, v oddělení jsou 4 poslechová místa se sluchátky, přehráváme z CD a gramodesek, nově také hudební DVD a Blu-ray.

Pro studijní účely mají čtenáři možnost využít též jeden počítač s možností připojení k Internetu.

V oddělení je k dispzici též digitální piano Yamaha.

 

Výpůjční řád

Ceník

 

Pravidelně aktualizovaný seznam CD ve formátu MS Excel nebo seznam DVD si můžete stáhnout do svého počítače.

 

Vánoce na CD - vyberte si z bohaté nabídky nahrávek


Mluvené slovo v angličtině

Hudební DVD

seznam DVD a BD, které je možné shlédnout v pouze knihovně. Z důvodu ochrany autorských práv není možné půjčovat hudební DVD domů. K tomuto účelu je v hudebním oddělení připraveno jedno poslechové místo s Blu-ray přehrávačem, LED TV a sluchátky. Přijďte si do příjemného prostředí posluchárny mediatéky shlédnout a poslechnout některé z představení velkých operních domů.

__________________________________________________________

Databáze Naxos Music Library je určena k poslechu a ke studiu klasické hudby. NML zahrnuje kompletní produkci Naxos a dále využívá katalogů firem BIS, Chandos, CPO, Haenssler, Hungaroton, Marco Polo, Vanguard Classics, VOX. Krom hudby klasické a jazzu, rozvíjí i další žánry, např. world music nebo filmovou hudbu.


Databázi mohou využívat učitelé na různých stupních škol, profesionální znalci hudby, hudebníci. Je však určena i pro laiky, kterým je zpřístupňují veřejné knihovny.
Kromě hudebních nahrávek obsahuje databáze i průvodní texty a řadu doplňkových informací. NML obsahuje nyní přes milion skladeb, což představuje více než 80 000 CD. Měsíčně je přidáváno více než 500 CD.


Databáze umožňuje jednoduché i prokročilé vyhledávání. Jednoduché vyhledávání podle klíčového slova je na každé stránce pod označením Keyword Search.

Při pokročilém vyhledávání lze činit dotaz na skladatele, interpreta, žánr, vydavatelství, hudební nástroj, období, ve kterém skladatel žil, zemi, ve které se skladatel narodil, žil nebo tvořil. Lze též učinit dotaz na určitá léta a zjistit, která díla byla v určité době vytvořena (poprvé uvedena). Dotaz může být zúžen např. na určitou zemi … Ve výsledku se objeví abecední soupis skladeb (řazeno abecedně podle skladatele) včetně odkazu na CD, příslušná skladba je na CD označena.

Funkce Text Search umožňuje vyhledání v textech bukletů podle klíčového slova. Může přivést uživatele k informacím, které by jinak pravděpodobně vůbec nenašel.


Přístup k databázi je možný z přímo z mediatéky. Pro studium z domova je nyní zřízen přístup  online, kam se může přihlásit každý registrovaný čtenář knihovny po přihlášení do svého čtenářského konta . Knihovna má nyní k dispozici 3 současné přístupy uživatelů k databázi.