Warning: array_key_exists() [function.array-key-exists]: The first argument should be either a string or an integer in /domains1/gh076100/public/www_root/index.php on line 28
Regionální knihovna Teplice : {Výstava fotografií Roberta Zauera<br /> "Návrat ke klasice "}
Informace pro čtenáře

Seznamy ke stažení

Aktualizované seznamy novinek na CD, DVD
a Blu-ray v Excelu si můžete stáhnout v sekci Katalogy


Veřejný Internet!

Každý všední den od 10 do 18 hodin ve studovně.  Nejen pro čtenáře knihovny.


Magnesia Litera

Některé z oceněných či nominovaných knih na tuto literární cenu najdete i v nabídce naší knihovny . 


Více než milion skladeb
na více než 97 000 CD
z oblasti vážné hudby, jazzu můžete poslouchat
z knihovny či z domova.
Více o této službě zde


                                                 


{??k}
« zpět na předchozí stránku 3. 4. 2017 -- Lucie Šejnohová

Výstava fotografií Roberta Zauera
"Návrat ke klasice "

Od 3. dubna 2017 do 13. května 2017 si můžete prohlédnout výstavu fotografií Roberta Zauera.

Výstava je instalovaná na hlavním schodišti  Regionální knihovny v Teplicích.

 

Dobrý den!
Jmenuji se Robert Zauer a jsem teplický fotograf. Fotografování je můj život, a tak není divu, že se stal i mým živobytím plným radosti a krásných okamžiků. Má živnost je založená především na digitální fotografii, která je v dnešní rychlé době nezbytná a dává jak větší kontrolu nad výsledkem, tak daleko širší prostor pro kreativitu. O to víc mě těší, že si i přes své pracovní vytížení nacházím stále více času na svou volnou tvorbu v podobě klasické fotografie, na které jsem vyrostl a ke které jsem se po delší době vrátil přes experimenty s polaroidy. Ono mi totiž nic nedokáže nahradit to kouzlo okamžiku zrodu obrazu v temné komoře s vůní chemikálií. A vzhledem k tomu, že na filmu mám k dispozici pouhých 10 políček, mnohem pečlivěji si rozmyslím, než vůbec cvaknu spouští. Je to neuvěřitelné zklidnění, ke kterému vás donutí všechny činnosti od měření expozice, komponování snímku, přes vyvolávání filmu a zvětšování fotografií na fotopapír až po závěrečné retuše výsledných fotek tenounkým štětečkem a černou barvou.  Odměnou za tohle pachtění jsou obrázky, jejichž tonalitu, jemnost a především atmosféru a přirozenost málokterá digitální fotka dožene.
Představuji vám zde stručný výběr z mé klasické tvorby za poslední dva roky a budu šťastný, když vás zaujme třeba jen jeden obrázek.