Půjčte si až 5 titulů e-knih najednou

Po dobu změněné otevírací doby budovy knihovny v Lípové ul. z důvodů probíhající rekonstrukce budou mít čtenáři možnost vypůjčit si až 5 různých titulů e-knih najednou.

E-knihy
Ve spolupráci se společností Palmknihy půjčujme i elektronické knihy. Knihy je možné číst na čtečkách Palmknihy, které v knihovně rovněž půjčujeme. Dále pak na zařízeních se systémy Android nebo iOS. Návod jak postupovat naleznete zde:

Přihlášení do PALMKNIHY.cz

Půjčování e-knih v katalogu Tritius

Podmínky půjčování elektronických čteček

• Vypůjčení čtečky vyřizuje oddělení pro dospělé čtenáře. (Momentálně přesunuto do přízemí, první dveře vlevo.)
  • Pro vypůjčení el. čtečky na dobu 31 dní je třeba složit zálohu 1.500 Kč. (Záloha je vratná v plné výši.)

Pakliže se nechcete spoléhat na čtečku vypůjčenou v knihovně a chcete mít vlastní, máme pro vás důležité doporučení.
Při pořizování nové čtečky kvůli půjčování e-knih si ověřte, zda podporuje aplikaci Palmknihy, která je pro půjčování elektronických dokumentů nutná. Na nejrozšířenějších čtečkách (Kindle, PocketBook, Kobo…) není využívání této služby (eVýpůjčky) možné! Naopak vyhovují čtečky s operačním systémem Android. Nejnižší funkční verze Androidu 5.