Slavnostní zahájení výstavy Evy Junkové

Slavnostní zahájení výstavy Evy Junkové Srdečně zveme na vernisáž do Seumeho kaple.

VÝSTAVA
Eva Junková – Kresba, malba, grafika a batika

Eva Junková
, za svobodna Tichovská, narozena 13. 12. 1949 v Mladé Boleslavi do rodiny sklářského výtvarníka.
Dětství a mládí prožila v Duchcově, kde vychodila ZŠ a studovala na SVVŠ – dnešní gymnázium.
V letech 1968–72 studovala na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem obor národní škola/výtvarná výchova. (Grafiku a kresbu u Miroslava Houry.)
1983–89 působila jako výtvarník OKS v České Lípě.
1990–2020 vyučovala na výtvarném oboru ZUŠ v České Lípě. 2019 oceněna jako nejlepší pedagogický pracovník ZUŠ libereckého kraje .
Před dvěma lety se přestěhovala do Teplic. Zpočátku se zabývala grafikou kombinovanou s frotáží – ilustrace k Malému princi a Kytici, novoročenky a přání.
Koně, Motýli, Tráva – kresba štětcem. V posledních letech malbou akrylovými barvami – Albínka, Energie, Václav, Slunce v okně, Návraty. Batika – Jaro, Kosmos, Láska.

Výstavu zahájí hudební vystoupení:
Dominik Polívka – tenor, Vítězslav Kojzar – klavír

Vernisáž: Eva Junková – Kresba, malba, grafika a batika
KDY: pondělí 4. července 2022 / 18.00
KDE: Seumeho kaple, Lípová ul. (naproti budově knihovny)
VSTUP VOLNÝ
Výstava přístupná v Seumeho kapli: 5.–30. července / úterý–sobota / 14.00–17.00 / vstup volný.