Funkce zbroje ve středověku a raném novověku

Funkce zbroje ve středověku a raném novověku Druhá z cyklu historických přednášek

Mgr. Antonín Kadlec, Ph.D.: Funkce zbroje ve středověku a raném novověku
Zbroj od pradávna sloužila především k ochraně těla svého nositele, zároveň na sebe ale mohla brát i další funkce. Přednáška stručně seznámí posluchače s vývojem ochranné výstroje bojovníka, poukáže na praktickou funkci různých typů ochrany, ale zabývat se bude podrobně i její symbolickou rolí ve středověké a raně novověké kultuře. Nákladně zdobené zbroje pozdního středověku a raného novověku nakonec často spíše než k ochraně slouží především k reprezentaci svého nositele. Seznamte se s tím, jaké všechny plnila zbroj funkce, při jakých příležitostech byla oblékána a jak to ovlivňovalo její podobu. Prostor pro dotazy zaručen!

KDY: středa 1. listopadu 2023 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál v přízemí
VSTUP ZDARMA
Plakát ke stažení v pdf ZDE