Cesty k pěstounství

Autorské čtení Ludmily Janákové

Velké téma náhradní rodinné péče a pěstounství vám v Regionální knihovně Teplice představí komponovaný program "Cesty k pěstounství". Jedná se o autorské čtení Ludmily Janákové, známé spisovatelky a také pěstounky, která ve svých knihách poutavě a zároveň autenticky přibližuje čtenářům cestu svým vlastním pěstounstvím. Autorčino čtení zpěvem doprovodí její pěstounská dcera Bára. Pokud Vás zajímá téma náhradní rodinné péče, či dokonce uvažujete nad tím stát se pěstounem, rádi se s vámi v teplické knihovně potkáme.
K jednotlivým knihám autorky Ludmily Janákové: První autorčina kniha Dary se přece nevracejí je příběhem obyčejné mladé ženy pracující na jednom nejmenovaném ministerstvu, která se, ani neví jak, stane pěstounkou dvou dospívajících dívek. Další autorčina žádost o dítě do pěstounské péče byla již cílená, avšak místo dítěte s mentální retardací přišlo neočekávaně dítě s poruchou autistického spektra. A o tom Ludmila Janáková píše ve své druhé knize Sama bych se v nebi bála. Ve třetí knize Ve stínu neviditelných draků reflektuje spisovatelka nejen dospělý život svých přijatých dcer, ale především se zamýšlí nad vlastním dětstvím a tím, co ji k pěstounství přivedlo.

KDY: úterý 17. října 2023 / 18.00
KDE: Regionální knihovna Teplice, Lípová 13, společenský sál v přízemí
VSTUP VOLNÝ
Plakát v jpg ke stažení ZDE